top of page

Tomáš Mach

 

TOMÁŠ MACH – český houslista a skladatel

Délka koncertu: 60 - 90 minut

Originální kompozice představující crossover klasické hudby, jazzu, bluegrassu a world music.

Tomáš Mach - český houslista a skladatel

 

Studoval na konzervatoři v Teplicích a na Berklee College of Music v Bostonu, USA. Za své kompozice byl opakovaně oceněný. Vystupuje v Evropě, Japonsku, USA, navštívil Indii.

 

Hrál po boku mnoha slavných umělců, jako je např. operní pěvec Andrea Bocelli, jazzová hvězda Béla Fleck, bluegrassová legenda Tony Trischka, ale také v orchestru Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers.


V současné době intenzivně spolupracuje s japonskou klavíristkou a zpěvačkou Hiroko Matsumoto z Osaky a pravidelně spolu koncertují v Čechách i v Japonsku.

TOMÁŠ MACH – SÓLO
“Od Bacha po Macha” 

 

Koncertní program provede historií hudby, od období baroka až po současnost a vlastní kompozice, ve kterých spojuje klasickou hudbu s prvky jazzu, bluegrassu a world music.

 

Tomáš Mach hraje na nástroj jednoho z nejuznávanějších současných světových houslařů, mistra Riccarda Bergonziho z Cremony, Itálie.


Z repertoáru zazní skladby skladatelů jako jsou: J. S. Bach, Eugène Ysaÿe, Paul Hindemith, Astor Piazzolla,Tomáš Mach atd. 

Hiroko Matsumoto - (JP)
klavíristka, zpěvačka a skladatelka

 

Studovala a žije v Osace.


V roce 2014 poprvé přijela do Čech na své koncertní turné.


Je známá svým aktivním bojem za lidská práva a svou pomocí v zemích “třetího světa” zejména v Somálsku.

TOMÁŠ MACH
A
HIROKO MATSUMOTO
“Salut d’Amour”

 

Tento koncertní program je tvořen skladbami inspirovanými ženou.


Hlavním motivem celého projektu je oslava ženy a to ve všech jejích polohách - žena jako matka, žena jako múza, milenka, děvčátko, moudrá stařena…


Uvedené skladby představují široký emoční záběr; láska k milované dívce, obdiv a úcta, zneužití a válečné oběti, židovský žalozpěv nad zemřelou matkou, snová imaginace, ale i vzteklá fůrie…


Z repertoáru zazní mimo jiné skladby a kompozice:
Salut d’Amour (Pozdrav lásky) - Edward Elgar, Astora Piazzolly, sólové skladby Tomáše Macha a japonské či anglické písně Hiroko Matsumoto.

Ukázky

 

Pár videoukázek:

bottom of page