top of page

HLASkontraBAS

 

HLASkontraBAS – hudební autorská produkce 

Účinkují: Ridina Ahmedová (voice, looping) a Petr Tichý (kontrabas, looping)

Délka koncertu: 60 minut

Dobrodružství hlasu a kontrabasu

3_Hlaskontrabas fot k textu----.jpg
HLASkontraBAS

 

HLASkontraBAS je hudební projekt v podání dvou zkušených osobností české hudební scény, stojící pouze na dvou nástrojích – ženském hlasu a akustickém kontrabasu a... loopingu. Je to čistá, obnažená hudba bez obvyklého vystlání dalšími doprovodnými nástroji.

Jejich autorská hudba je těžko “škatulkově” zařaditelná, dotýkají se jazzu, vážné hudby, soul a dalších různých tzv. ´alternativních proudů´. 

Znají se dlouho…

 

Cesty Ridiny Ahmedové a Petra Tichého se prolínají již téměř dvacet let. Potkávali se v jazzových formacích, poté spolu hráli v projektu Floex. Poté nazrál čas splnit si dávný sen – zkusit hrát autorskou hudbu jen takhle ve dvou, akusticky, čistou. I když popravdě hrají spíš ve třech – je tu ještě Loopstation, přístroj umožňující vrstvit přes sebe stopy kontrabasu i hlasu.

Hraní v takhle komorním obsazení je intenzivní zkušenost. Přináší pevné mantinely dané prostým instrumentálním obsazením, ale současně i velikou svobodu. Je v tom křehkost i pevnost, protože když jsou jen dva nástroje, můžou se propojit hodně nablízko. Je to intenzivní cesta do čiré radosti ze zvuku.

2_Hlaskontrabas_foto k textu.jpg
3_Hlaskontrabas_foto k textu.jpg
Z ocenění:

 

  • Nominace na cenu Anděl 2016

  • Skladba Černým lesem byla vybrána na sampler Czech music from the heart of Europe do prestižního britského magazínu Songlines

  • Recenze v zahraničním tisku: Jazzwise magazine, fRoots a další.

Ukázky

 

Ukázky z vystoupení...

bottom of page